Güvenli Çıkış Çıkış   |   Üyelik Üyelik
Banka

3D Secure

Global Sign

Saysis

Ziyaret : # 105459 #

Bilgi Edinme Birimi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'i çerçevesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına bağlı Bilgi Edinme Birimi oluşturulmuştur.

Bilgi ve belgeye erişim işlerini yürütmektedir. Belediyemiz web sitesinde "e-bilgi edinme" linkinden veya bizzat başvuran herkes bu hizmetten yararlanabilir. E-posta yoluyla yapılan başvurularda T.C. Kimlik No kısmının doldurulması zorunludur. Telefonla başvuru kabul edilmemektedir.

Vatandaşlarımızın bilgi edinme hakkı kapsamında, Bilgi Edinme Kanunu'nun da geçen, "Madde 27.- Tavsiye ve mütalaa talepleri bu Kanun kapsamı dışındadır." Kanun hükmünü göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurular ilgili müdürlüklere online veya yazılı olarak bildirilir. İstisnalar hariç 15 iş günü içerisinde çözümlenen talebin sonucu ilgili müdürlük tarafından vatandaşa talep ettiği şekilde bilgi verilir.

 

 • Bilgi Edinme Başvuru Formu (Gerçek Kişiler İçin) Ek_1
 • Bilgi Edinme Başvuru Formu (Tüzel Kişiler İçin) Ek_2
 •  

  İstek, şikayet, öneri gibi başvurularınız için soldaki halkla ilişkiler bölümünden başvuru yapınız. Sadece 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamındaki başvurular için bu bölümden başvuru yapınız.


  DİKKAT !!!

  İSTEK, ÖNERİ VE ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN HALKLA İLİŞKİLER BAŞVURUSU YAPILMALIDIR.

  Eğer Bilgi Edinme Başvurusu Yapmak İstiyorsanız.
  Alt Kısımdan Başvuru Tipini Seçiniz.

   

   Başvuru Takibi 
   
   


  Yapmış olduğunuz başvuruların durumunu öğrenmek için başvuru numaranızı giriniz.

  © 1998 - 2021 Her hakkı saklıdır. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Hizmetidir .